Společnost Marsh představuje nového generálního ředitele

Praha, dne 16. ledna 2017 – Marsh, přední mezinárodní pojišťovací makléř, oznamuje důležitou personální změnu ve vedení společnosti. Od ledna 2017 nastupuje na pozici generálního ředitele pro Českou republiku Hristo Borissov. Vystřídá tak v této funkci Tomáše Žuffu, který vedl společnost Marsh ČR od listopadu 2015.

Hristo Borissov svou kariéru v pojišťovnictví zahájil již téměř před 25 lety ve společnosti DZI – General Insurance PLC, kde zastával mimo jiné i manažerské pozice. Následně nastoupil do společnosti Wiener Städtische Group, kde působil do roku 2005.
Poté zahájil spolupráci se společností Aon, kde od roku 2008 zastával post generálního ředitele v různých zemích.

Mezi dosažené vzdělání patří titul Executive MBA z prestižní školy INSEAD, vystudovaná The George Washington University v USA - School of Business, Vídeňská ekonomická univerzita a Ashridge Business School ve Velké Británii.

„Pojistný trh v České republice je jedním z evropských trhů s největším potenciálem růstu, kde společnost Marsh v dnešní době patří mezi přední lídry.

Jsme velmi spokojeni se jmenováním Hrista Borissova jako nového generálního ředitele pro Marsh Česká republika. Věřím, že s jeho dlouholetými zkušenostmi povede český tým k dosažení našich strategických cílů.“ řekl Lukas Herrmanns, Chief Executive Officer Marsh Austria/CEE.