pojištění pohledávek

Sekce pohledávek z obchodního styku společnosti Marsh se zaměřuje na řešení, která mohou pomoci zlepšit cash flow, snížit náklady i úvěrové sazby a zvýšit úroveň financování, jakož i ochranu před nedobytnými pohledávkami.

Pojisteni pohledávek

Pojištění pohledávek poskytuje ochranu proti selhání zákazníka při úhradě jeho finančních závazků, usnadňuje růst obratu a pronikání na nové trhy, stabilizuje příjmy a zabraňuje rozsáhlým obchodním ztrátám při zhroucení trhu v určitém teritoriu.

Pojistit lze obchodní dodavatelské úvěry (odložená platba např. 30, 60 dní apod.), které pojištěný dodavatel poskytuje svým odběratelům (v zahraničí i v tuzemsku) při dodávce zboží či služeb.

Smyslem není pouze ochrana pro případ neuhrazení plateb, ale také možnost preventivně předcházet možným škodám prostřednictvím průběžného sledování bonity odběratelů a zavedení pravidel pro přidělování úvěrových limitů.

Jsme přesvědčeni, že úlohou pojištění pohledávek z obchodního styku není jen ochrana před nedobytnými pohledávkami, jakkoli je to důležité. Spolupracujeme s našimi klienty a ostatními subjekty na trhu pojištění pohledávek z obchodního styku, abychom mohli poskytovat i další přínosy. Pojištění pohledávek - najdeme pro Vás to správné pojištění obchodních pohledávek u pojišťoven Euler Hermes, Atradius, KUPEG, Coface.

Nižší úvěrové sazby a vyšší úroveň financování: Firmy mohou zvýšit svoji úvěruschopnost, když svoji knihu vydaných faktur změní na bezpečnější aktivum. Převod pojištěných obchodních pohledávat na věřitele může zlepšit úvěruschopnost a potažmo může vést k vyšší úrovni financování a snížení nákladů. 

Lepší cash flow a nižší náklady: Pojištění je kvalitní základnou hodnocení úvěrového rizika a správy úvěrů. Inkaso obchodních pohledávek firem s pojištěnými pohledávkami z obchodního styku je v průměru o čtyři dny lepší než u firem, které pojištěné nejsou, což zlepšuje cash flow a snižuje náklady. (Zdroj: The Credit Management Research Centre)

Služby inkasa pohledávek: Pojistitelé celosvětově nabízejí služby inkasa pohledávek, které mohou nahradit potřebu využívat externí inkasní společnost a právní podporu.

Použití s kaptivními pojišťovnami: Rizika pohledávek z obchodního styku je možné pojistit u kaptivních pojišťoven, které poskytují alternativní řešení snižující volatilitu.

Kontaktujte nás a zjistěte, jaké výhody by pojištění pohledávek z obchodního styku mohlo přinést vaší firmě.

třídit podle:
PEMA Seminář formou pracovní snídaně
října 21, 2013  |  Zobrazení: 1257
PEMA Seminář formou pracovní snídaně
Marsh, s.r.o. ve spolupráci s divizí Private Equity and Mergers & Acquisitions (PEMA) Marsh London uspořádal seminář k právní...  >>
Marsh Newsletter září 2013
října 09, 2013  |  Zobrazení: 854
Marsh Newsletter září 2013
Září mám rád Pro mě osobně je září ve znamení babího léta, nejkrásnější měsíc na golfov&...  >>
Tisková zpráva společnosti Marsh
října 03, 2013  |  Zobrazení: 1498
Tisková zpráva společnosti Marsh
Společnosti Marsh a INSIA dnes oznámily, že Marsh získal majoritní podíl ve společnosti INSIA a.s. (INSIA), která provozuje  síť poji...  >>
třídit podle:
Newsletter září 2013
Zobrazení: 828
Newsletter září 2013
Newsletter za měsíc září 2013 v internetové podobě. Po rozkliknutí budete mít možnost si stáhnout PDF verzi, obsahující lepší kvalitu a rozložení grafiky.  >>
třídit podle:
října 22, 2013  |  Zobrazení: 169
Tisková zpráva společnosti MARSH
  Kontakt: Luděk Menčík +420 221 418 130 ludek.mencik@marsh.com   &...  >>

Kontaktní spojení
Lukáš Vodička
Trade Credit Products
Praha, Česká Republika
221 418 195
lukas.vodicka@marsh.com