strategické partnerství


Marsh získal majoritní podíl v INSIA

Síť pojišťovacích makléřů pokračuje ve svém růstu v Evropě Praha, 3.října 2013 – Společnosti Marsh a INSIA dnes oznámily, že Marsh získal majoritní podíl ve společnosti INSIA a.s. (INSIA), která provozuje  síť pojišťovacích makléřů v České republice a na Slovensku. Marsh získáním majoritního podílu 60% dále posiluje partnerství s INSIA v Česku a na Slovensku a ještě více podpoří růst sítě ve střední a východní Evropě.

S více než 1 400 členy a 310 kancelářemi v České republice a na Slovensku se INSIA řadí mezi největší makléře v obou těchto zemích. Se svým unikátním provozním modelem a technologickým řešení je INSIA leaderem trhu v oblasti pojištění středních a menších firem a v pojištění osob. 

Richard Radford, výkonný ředitel Marsh CEE řekl: „Dnešní oznámení je důkazem úspěchu našeho vztahu s INSIA v uplynulých dvou letech. Díky získání majoritního podílu budeme moci ještě více podpořit mezinárodní růst INSIA. Tento krok je částí globální strategie Marsh v budování silné pozice na trhu pojištění malých a středních firem.“

Ivan Špirakus, generální ředitel INSIA doplnil: „Během dvou let partnerství s Marsh jsme zaznamenali řadu případů vzájemně prospěšné obchodní spolupráce, která přinesla jasné výhody pro členy sítě INSIA. Věřím, že všichni členové sítě INSIA budou v budoucnu profitovat z ještě těsnější spolupráce s Marsh.“

Marsh a INSIA budou i nadále fungovat v Česku a na Slovensku jako samostatné společnosti pod svými značkami. V dalších zemích bude INSIA rozvíjet svoji činnost pod značkou INSIA Europe.